Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

Akcja „Szlachetna Paczka”

A A AW dniu 14 grudnia 2014 roku odbył się Finał szlachetnej Paczki w naszym Mieście. Uczniowie z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku ponownie włączył się w akcję Szlachetna Paczka.


Nasi uczniowie jak co roku byli wolontariuszami tej akcji. Pod kierunkiem SK PCK i Samorządu Uczniowskiego wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zbierali dary dla trzech potrzebujących rodzin, wykazując się hojnością i wrażliwością na potrzeby innych. Najbardziej potrzebna była odzież zimowa, żywność trwała oraz środki czystości. 11 i 12 grudnia wszystkie dary zostały spakowane, a 13 grudnia zawiezione do magazynów, skąd wolontariusze dostarczali je do każdej z rodzin.

Szlachetna Paczka to ogólnopolska akcja świątecznej pomocy dla najuboższych. Głównym jej założeniem jest idea przekazywania bezpośredniej pomocy – by była ona skuteczna, konkretna i sensowna. W Szlachetnej Paczce prywatni darczyńcy odpowiadają na potrzeby osób najbardziej ubogich ze swojego miasta lub okolicy. O potrzebach tych dowiadują się wolontariusze, którzy sami w swoich społecznościach poszukują rodzin dotkniętych biedą, odwiedzają je i pytają o to, czego im najbardziej brakuje. Około miesiąca przed Bożym Narodzeniem informacje te są umieszczane w anonimowej bazie internetowej, by darczyńca mógł wybrać konkretną rodzinę i przygotować dla niej paczkę na święta. Szlachetna Paczka dociera z pomocą do rodzin najbardziej potrzebujących, takich, które nie mają postawy roszczeniowej, których bieda jest ukryta. W szczególności dociera do rodzin wielodzietnych, niepełnych, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osób starszych i samotnych, rodzin, których dotknęło nieszczęście oraz takich, których bieda jest niezawiniona. Darczyńcy przygotowują konkretną pomoc dla konkretnej rodziny. Rodziny w potrzebie oprócz konkretnej pomocy otrzymują nadzieję na lepsze jutro i impuls do zmiany.

Odpowiedzialnymi w ZST za akcję Świątecznej Paczki byli: p. Elżbieta Górska, p. Magdalena Wojciechowska i p. Piotr Mirecki.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg5.jpg6.jpg

7.jpg

8.jpg

9.jpg

10.jpg

11.jpg

12.jpg

13.jpg

14.jpg

15.jpg

16.jpg

17.jpg

18.jpg

19.jpg

20.jpg

Statystyki

Statystyki

Osób online:

6

Odsłon:

2737454

Aktualności:

296

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii