Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

Anwil dla Włocławka 2018

Mariusz Kurek

A A AW Zespole Szkół Technicznych od stycznia do maja 2018 realizowany jest projekt „E- świat - nauka w sieci” dofinansowany z grantu przyznanego w ramach konkursu „Uczę się z ANWIL” przez Fundację „Anwil dla Włocławka”.

„E- świat - nauka w sieci” to warsztaty, które mają pokazać młodym ludziom, że nauka może być „cool” i można się nią bawić.
W ramach projektu zapraszamy w pierwszym tygodniu ferii ( każdego dnia w godzinach 10.00-13.00 ) na warsztaty Zaprojektuj swój świat - nauki ścisłe w użyciu. Podczas zajęć uczestnicy zapoznają się wykorzystaniem programu Corel draw . Uczestnicy stworzą kreatywną książkę artystyczną z zadaniami dla dzieci i młodzieży oraz kolekcję mody z nadrukami inspirowanymi motywami regionalnymi oraz motywami z włocławskiego fajansu. Każdy uczestnik będzie mógł zrealizować swój autorski projekt książki lub zostać projektantem mody. Warsztaty zakończą sie pokazem mody i prezentacją książek dla szerokiej publiczności.
W marcu ( w każda środę o godzinie 15.00) zapraszamy na zajęcia Matematyka i fizyka w praktyce warsztaty te kierowane są do uczniów szkół ponadgimnazjalnych podczas tych zajęć będą wykonywane różnorodne doświadczenia matematyczne i fizyczne ale przede wszystkim pokazywane będzie praktyczne zastosowanie tych dziedzin nauki w budowie maszyn prostych. Uczestnicy warsztatów samodzielnie zaprojektują urządzenia, które następnie wykonują i uruchamiają. Wszystkie eksperymenty obrazować będą w sposób plastyczny i przystępny prawa fizyki i robotyki z elementami matematyki. Pod opieką Instruktorów, młodzi naukowcy rozwiną swoje kompetencje oraz zainteresowania. Regulamin i karty zgłoszenia dostępne na stronie www.zst.com.pl

Statystyki

Statystyki

Osób online:

4

Odsłon:

2737515

Aktualności:

296

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii