Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

WAMPIRIADA NA DZIEŃ KOBIET W ZST

Elżbieta Kotwasińska

A A AWAMPIRIADA NA DZIEŃ KOBIET W ZST

Uczniowie Zespołu Szkół Technicznych w nietypowy sposób świętowali tegoroczny Dzień Kobiet – 8 marca 2018 r. w szkole odbyła się kolejna Wampiriada, czyli akcja honorowego oddawania krwi.
Wystarczy kilkanaście minut, aby uratować czyjeś życie i zdrowie. Pełnoletnie osoby, które w czwartek podzieliły się swoją krwią nie ukrywały radości. Ogólnie w szkole panowała niezwykle pozytywna atmosfera, w końcu pomaganie sprawia największą radość.
Szerząc ideę honorowego krwiodawstwa uczniowie ZST zwracają uwagę na fakt, że każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy. Aby móc oddać krew należy spełniać odpowiednie wymagania, m.in. unikać intensywnego wysiłku fizycznego czy używek w dniu oddania krwi. Proces jej oddawania jest łatwy i trwa stosunkowo krótko. Zajmuje co najwyżej godzinę, dając przy tym ogromną satysfakcję – gdyż każda kropla może uratować czyjeś życie. Krwiodawstwo nie wiąże się z żadnymi konsekwencjami zdrowotnymi. Uczeń oddając krew wie, że jest zdrowy i pod pełną kontrolą lekarską.
Komu pomogli uczestnicy Wampiriady? Wszystkim chorym potrzebującym krwi oraz samym sobie, gdyż w przyszłości taki dar może i im uratować życie.
Akcja została zorganizowana przez Szkolne Koło PCK z opiekunką Elżbietą Górską, a pieczę nad techniczną stroną przedsięwzięcia sprawowali pracownicy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Oprócz uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły, w Wampiriadzie wzięli udział również absolwenci.
WAMPIR odpoczywa teraz przed kolejną akcją, która odbędzie się w maju 2018 roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się swoją krwią !
Jesteście WIELCY !!!
Statystyki

Statystyki

Osób online:

1

Odsłon:

2680163

Aktualności:

287

Artykułów:

146

Albumów:

26

Zdjeć w galeri:

5141

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii