Wysuń/Schowaj Panel Logowania
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Rok założenia 1920

„Najwspanialsza” z Zespołu Szkół Technicznych we W

Mariusz Kurek

A A A


„Najwspanialsza” z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku

W dniu 29 marca 2018 r. w budynku Urzędu Miasta Włocławek odbyła się VIII edycja Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
Prezydent Marek Wojtkowski i Zastępca Prezydenta Barbara Moraczewska wręczyli dyplomy i nagrody. Zwycięzcą konkursu w naszym mieście została Oliwia Szymańska uczennica Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku.

Najwspanialszą VIII Lokalnej Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” została Oliwia Szymańska – uczennica klasy trzeciej technikum organizacji reklamy w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku. To Oliwia Szymańska pojedzie na finał ogólnopolski. Nasza szkoła od lat włącza się w akcje promocji wolontariatu i aktywnie uczestniczy w konkursie „8 Wspaniałych”. Uczniowie z naszej szkoły już 5-krotnie zdobywali tytuł laureatów konkursu na poziomie lokalnym i jeden raz w Toruniu. W ciągu ostatnich sześciu lat trzykrotnie wygraliśmy włocławski etap konkursu i jeden raz ogólnopolski (Mariusz Klimczak, 2014).

Celem Konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych 47 wolontariuszy oraz jedna grupa - w sumie z 15 włocławskich szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Wśród laureatów w kategorii „Ósemka” znalazł się również uczeń klasy 1 TMT Piotr Szymański, a Adam Szalczyński, uczeń klasy 1 b TOR otrzymał wyróżnienie.

Oliwia i Adam swoją działalność wolontarystyczną rozpoczęli już w gimnazjum i kontynuują ją w kolejnych latach, w ZST. Są członkami Szkolnego Koła PCK. Biorą udział w różnego rodzaju akcjach i kampaniach zapobiegających nałogom i przemocy, w akcjach zbiórki karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Włocławku, zbiórkach artykułów higienicznych dla dzieci w ramach akcji „Pielucha dla MALUCHA”, zbiórkach zabawek dla dzieci z placówek opiekuńczych i socjoterapeutycznych oraz dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, zbiórce nakrętek dla Stowarzyszenia Oligo. Są honorowymi krwiodawcami. Pomagają w akcji Szlachetna Paczka.

Oliwia Szymańska pomagała w prowadzeniu szkoleń z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów oraz przedszkolaków. Angażuje się w działania wolontarystyczne na terenie własnego miejsca zamieszkania – w sołectwie Nowy Witoszyn, pomaga dzieciom, osobom starszym
i niepełnosprawnym, mieszkającym na terenie gminy Fabianki. Organizowała zbiórki nakrętek oraz loterie,
z których dochód przeznaczony był na pomoc potrzebującym. Była inicjatorką zbiórki odzieży, żywności
i artykułów pierwszej potrzeby dla trzech rodzin ze Starego Witoszyna, które w pożarze domu straciły cały swój dobytek.

Adam Szalczyński jest wolontariuszem w Aeroklubie Włocławskim, wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy oraz członkiem sztabu WOŚP we Włocławku. Był jednym z organizatorów akcji Marzycielska Poczta – Napisz List do Chorego Dziecka. Pomagał organizacji wielu imprez sportowych i Dni Włocławka.

Serdecznie gratulujemy osiągniętych laurów!

Opiekunką uczniów jest pani Elżbieta Górska, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku, opiekun koła PCK i wolontariatu.

Statystyki

Statystyki

Osób online:

4

Odsłon:

2738301

Aktualności:

296

Artykułów:

149

Albumów:

27

Zdjeć w galeri:

5246

Galeria

Galeria

Przejdź do Galerii