Oliwia Szymańska otrzymała wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Finału 8 Wspaniałych


17.06.2018 19:25

Oliwia Szymańska otrzymała wyróżnienie podczas Ogólnopolskiego Finału 8 Wspaniałych

W dniu 9 czerwca 2018 r. w Trzebiatowie odbył się 24 Finał Ogólnopolskiego Konkursu „8 Wspaniałych”. Oliwia Szymańska z klasy 3 Technikum Reklamy otrzymała wyróżnienie.
 
Organizatorem tego konkursu jest Fundacja „Świat na Tak”. Najwspanialsi młodzi ludzie w tym roku spotkali się w gminie Trzebiatów (woj. zachodniopomorskie), a  wielka gala, w czasie której nagrodzeni zostali wolontariusze odbyła się w hali Mrzeżyńskiego Centrum Sportu.
 
Ponad dwustu młodych ludzi o wielkich sercach i wrażliwości przyjechało do Trzebiatowa. Wolontariusze – zgłoszeni do 24. edycji konkursu „8 wspaniałych” spotkali się, by wspólnie świętować, ale również integrować, zwiedzać najciekawsze zakątki gminy Trzebiatów. Od dwudziestu czterech lat Fundacja „Świat na tak” jest organizatorem ogólnopolskiego konkursu „8 wspaniałych”. Inspiracją do wyboru nazwy był western „Siedmiu Wspaniałych” którego bohaterowie przeciwstawiają się dyktatowi zła w małym meksykańskim miasteczku i zwyciężają. To proste przesłanie, które mówi jak niewiele potrzeba by zmieniać świat – stało się zaczynem akcji, która rozrosła się i na stałe wpisała w polski krajobraz wolontariatu. Pomysłodawcą i koordynatorem konkursu jest Poseł na Sejm RP, prezes Fundacji „Świat na tak” Joanna Fabisiak.
 
Laureatami XXIV Ogólnopolskiego Konkursu „Ośmiu Wspaniałych” zostali: Weronika Chworak z Olsztyna, Lena Fałtynowicz z Wrocławia, Patrycja Gralewicz z Białogardu, Izabela Idzi z Trzebiatowa, Patryk Pieczarka z Elbląga, Wiktoria Prokocka z Myślenic, Dominik Rimaszauskas z powiatu Ostróda oraz MateuszWietrak z Warszawy.
 
Uczennica z naszej szkoły, Oliwia Szymańska, otrzymała wyróżnienie. Serdecznie gratulujemy zaangażowania, pracy w wolontariacie i ogólnopolskiego wyróżnienia!
 
Opiekunem naszej Wspaniałej jest mgr Elżbieta Górska, opiekun Szkolnego Koła PCK i Wolontariatu.