pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

I Kujawski Maraton Kolarski Szlakiem Kazimierza III Wielkiego


Materiał przygotował: Radosław Cześnin
I Kujawski Maraton Kolarski Szlakiem Kazimierza III Wielkiego
I Kujawski Maraton Kolarski Szlakiem Kazimierza III Wielkiego
W dniu 17 czerwca 2018 r. społeczność naszej szkoły pomagała w przygotowaniu, organizacji i zabezpieczaniu I Kolarskiego Maratonu Szlakiem Kazimierza III Wielkiego. Organizatorem był klub z Włocławka Lumac Like Bike WTR, patronat nad wyścigiem objął Burmistrz Kowala, p. Eugeniusz Gołembiewski.
Uczniowie ZST pełnili funkcje obsługi punktów informacji oraz służyli wsparciem dla przebiegu całego wyścigu, zabezpieczając także uczestników imprezy jak i obserwatorów. Klub kolarski Lumac Like Bike Włocławskie Towarzystwo Rowerowe, którego prezesem jest nauczyciel naszej szkoły p. Radosław Cześnin, serdecznie dziękuje za bezcenny wkład pracy włożony w organizację maratonu kolarskiego.
Włocławianie odnieśli sukces zarówno w rywalizacji sportowej jak i na płaszczyźnie organizacyjnej. „Wystawiliśmy do rywalizacji najlepszych swoich zawodników, a i tak wielu naszych musiało zrezygnować ze startu na rzecz pomocy w przeprowadzeniu zawodów” - mówił Radosław Cześnin, prezes klubu i nauczyciel Zespołu Szkół Technicznych. Uczestnicy zawodów chwalili doskonale przygotowaną trasę pod względem trudności technicznych, nawierzchni, oznakowania i zabezpieczenia, do którego przyczynili się między innymi uczniowie – wolontariusze z Zespołu Szkół Technicznych. Kolarze rywalizowali na dwóch dystansach 60 i 120km.
Materiał przygotował: Radosław Cześnin