Pierwsze spotkanie w WIKA Polska – Ambasador Szkolnictwa Zawodowego


16.10.2018 20:56
Pierwsze spotkanie w WIKA Polska – Ambasador Szkolnictwa Zawodowego
W dniu 10 października 2018 r. uczniowie Klasy Patronackiej WIKA udali się na zajęcia do WIKI Polska.
 
Pod opieką wychowawcy klasy mgr inż. Władysława Zielińskiego i nauczyciela przedmiotów zawodowych mgr inż. Zbigniewa Kaszowskiego uczniowie z Klasy Patronackiej WIKA - 1 TMM mogli zobaczyć zakład pracy i uczestniczyć w pierwszych zajęciach przygotowanych i przeprowadzonych przez trenerów WIKA p. Marka Cichowicza i p. Arkadiusza Włudarzewskiego.
Program wyjścia do zakładu pracy obejmował: powitanie klasy w zakładzie pracy, omówienie budowy manometru i zasady działania, prezentację produkcji wybranych wyrobów na specjalistycznych maszynach, zapoznanie z budową automatu montażowego (siłowniki, zawory, sterowniki i układy napędowe), prezentację automatów CNC. Uczniowie mogli także zapoznać się ze specyfiką Warsztatu Szkoleniowego WIKA, wyposażonego w tokarkę, frezarkę, wiertarkę i piły taśmowe. Odbył się także pokaz z zakresu tworzenia programu na komputerze przy pomocy programu Sinumerik 840 D.
 
W dniu 12 października 2018 r. Firma WIKA Polska otrzymała honorowy tytuł Ambasadora Szkolnictwa Zawodowego – wyróżnienie przyznawane z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Prezydent Miasta Włocławek dr Marek Wojtkowski wręczył wyróżnienie firmom, które w sposób szczególny przyczyniają się do podnoszenia poziomu edukacji w naszym mieście. Wśród nagrodzonych firm znalazła się WIKA Polska, która objęła patronatem klasę w zawodzie technik mechanik/technik mechatronik w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.