ZST ponownie w gronie zwycięzców konkursu 8 Wspaniałych !


29.03.2019 14:31
ZST ponownie w gronie zwycięzców konkursu 8 Wspaniałych !
ZST ponownie w gronie zwycięzców konkursu 8 Wspaniałych !
 
W dniu 28 marca 2019 r. w budynku Urzędu Miasta Włocławek odbyła się gala IX edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”.
 
W gronie Wspaniałej Ósemki znalazł się uczeń klasy 4 Technikum Informatycznego – Sylwester Ogrodowczyk, a uczennica kl. 2 a Technikum Organizacji Reklamy, Paulina Kostańska otrzymała wyróżnienie. Celem Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych” jest promowanie pozytywnych zachowań, działań, postaw dzieci i młodzieży oraz upowszechnianie młodzieżowego wolontariatu. W tym roku do konkursu zostało zgłoszonych łącznie 34 wolontariuszy oraz 4 grupy                  z 14 włocławskich szkół podstawowych oraz ponadgimnazjalnych. Cała ósemka reprezentować będzie Włocławek na gali ogólnopolskiej w dniach 7-9 czerwca 2019 r. w Białogardzie.
 
Sylwester Ogrodowczyk i Paulina Kostańska swoją działalność wolontarystyczną rozpoczęli już w gimnazjum i kontynuują ją w kolejnych latach, w ZST. Są członkami Szkolnego Koła PCK. Biorą udział w różnego rodzaju akcjach i kampaniach zapobiegających nałogom i przemocy, w akcjach zbiórki karmy dla zwierząt ze Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt we Włocławku, zbiórkach artykułów higienicznych dla dzieci w ramach akcji „Pielucha dla MALUCHA”, zbiórkach zabawek dla dzieci z placówek opiekuńczych i socjoterapeutycznych oraz dla dzieci poszkodowanych w wypadkach komunikacyjnych, zbiórce nakrętek dla Stowarzyszenia Oligo. Są honorowymi krwiodawcami. Pomagają w akcji Szlachetna Paczka. 
 
Sylwester Ogrodowczyk założył stowarzyszenie WWK – Włocławski Wydział Kreatywny – organizację skupiającą młodych ludzi, którzy pragną zrobić coś dla innych i dla miasta Włocławka. Ma ona na celu pomagać młodym ludziom oraz uwydatniać ich talenty, a także organizować i nadzorować imprezy masowe, tworzyć miejsca do rozwoju młodych ludzi.  Zorganizował we Włocławku akcję „Weź mnie przytul” - projekt społeczny mający na celu pokazanie ludziom, jak ważne jest zdrowie psychiczne. Stworzył kanał na YouTube, tworzony w pełni przez młodych utalentowanych ludzi z Włocławka. Zorganizował i przeprowadził ankietę na temat stosunku ludzi do miasta Włocławek (ankieta uliczna). Współpracuje również z Centrum Wolontariatu i Organizacji Pozarządowych we Włocławku.
 
Paulina Kostańska na terenie swojej miejscowości działa w Zespole Folklorystycznym ,,Kruszynioki’’. W Gminnym Ośrodku Kultury w Kruszynie pomaga prowadzić dodatkowe zajęcia czy konkursy. Jest wolontariuszką Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od 23 finału. Ponadto jest wolontariuszem Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w  Kruszynie, gdzie pomaga dzieciom, seniorom, osobom niepełnosprawnym.
 
Serdecznie gratulujemy zwycięzcom !!!
 
Opiekunką uczniów jest mgr Elżbieta Górska, nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku, opiekun Szkolnego Koła PCK i wolontariatu.