Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie


07.04.2019 19:58
Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie

W dniach 29-30 marca, w Bieruniu (woj. śląskie), rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Szkół w Badmintonie. Prawo startu w finałowym turnieju miały drużyny, które zwyciężyły zawody wojewódzkie. Nasze województwo w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych (chłopcy) reprezentowała nasza szkoła - Zespół Szkół Technicznych we Włocławku.

Startujący w ramach Licealiady uczniowie z ZST w składzie: Konrad Weber z kl. III ZSZ, Eryk Cienkowski z kl. II TIM oraz Adrian Barański z kl. II TMT (mistrzowie Włocławka oraz mistrzowie woj. kujawsko-pomorskiego) zajęli w tych ogólnopolskich mistrzostwach IX miejsce.

Ogółem w zawodach wystąpiły 54 drużyny. Poziom zawodów był bardzo wysoki. W mistrzostwach w większości startowali zawodnicy reprezentujący szkoły mistrzostwa sportowego lub ośrodki, które od wielu lat specjalizują się w szkoleniu badmintonistów.

W zawodach brali udział zawodnicy ze ścisłej czołówki rankingu prowadzonego przez Polski Związek Badmintona w Warszawie oraz reprezentanci Polski różnych kategorii wiekowych.

Zawodnikom gratulujemy udziału w mistrzostwach i zajętej lokaty, a opiekunom młodzieży zaangażowania i przygotowania uczestników do mistrzostw.

Opiekę nad młodzieżą sprawowali: mgr Jacek Janowski, mgr Marcin Kubiak.

Zobacz też na: http://wloclawek.naszemiasto.pl/