Wycieczka zawodowa do Gdańska – klasa patronacka WIKA


25.05.2019 20:39
Wycieczka zawodowa do Gdańska – klasa patronacka WIKA

Uczniowie z klasy patronackiej WIKA uczestniczyli w wycieczce do Gdańska. Mogli zapoznać się z ofertą Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, zwiedzić Muzeum II wojny światowej i fontannę Neptuna w Gdańsku.

W dniu 22 maja 2019 r. uczniowie klasy patronackiej WIKA w Zespole Szkół Technicznych pojechali na wycieczkę zawodową ufundowaną przez zakład pracy WIKA Polska we Włocławku. W ramach nawiązanej współpracy szkoły i firmy wszyscy uczniowie z tej klasy w zawodzie mechanik i mechatronik mogli zapoznać się z profilem działania strefy PSSE i firmy NNT w Gdańsku. Celem spotkania było zgłębienie wiedzy praktycznej z zakresu nowych technologii, przedsiębiorczości, pracy, możliwości zakładania firm i wirtualnego biura. Zaprezentowano efekty prac naukowych kadry dydaktycznej Politechniki Gdańskiej, projekty i budowę robotów, drukowania 3d, możliwości realizacji praktyk zawodowych w zakładach z terenu działania strefy oraz kierunków kształcenia na poziomie studiów zawodowych.

Drugim etapem wycieczki było zwiedzanie Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku (MIIW), połączone z możliwością uczestniczenia w wyjątkowo trudnej lekcji historii Polski, Europy i świata. Wszyscy mieli możliwość oddania się chwilom historycznej refleksji w tym imponującym i pełnym technologicznych rozwiązań budynku. MIIW jest Państwową Instytucją Kultury finansowaną i prowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Rzeczypospolitej Polskiej.

Składamy serdeczne podziękowania Zarządowi Firmy WIKA Polska za zorganizowanie wycieczki. Dziękujemy pracownikom WIKA Polska w szczególności p. Beacie Lawręc, p. Markowi Cichowiczowi i p. Arkadiuszowi Włudarzewskiemu za opiekę merytoryczną i zawodową. Ze strony Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie dziękujemy p. Damianowi Orzeł, koordynatorowi ds. szkolnictwa zawodowego za przygotowanie bloku zajęć na terenie strefy.

Opiekunowie wycieczki ze strony szkoły: mgr inż. Władysław  Zieliński - wychowawca klasy patronackiej, mgr inż. Magdalena Dyberna - nauczyciel mechatroniki, mgr Elżbieta Kotwasińska - nauczyciel informatyki, CAD/CAM i obróbki skrawaniem oraz mgr Sławomir Wiśniewski, Wicedyrektor Szkoły.

Donat Marszałek
Dyrektor Szkoły