pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Mechatronicy na zajęciach z robotyki w Gdańsku


20.06.2019 20:46
Mechatronicy na zajęciach z robotyki w Gdańsku

Uczniowie z klasy patronackiej WIKA (1 TMM) i z klasy drugiej Technik Mechatronik uczestniczyli w wycieczce przedmiotowej do Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej (PSSE) i do Stoczni Gdańskiej.

W dniu 17 czerwca 2019 r. uczniowie z klas mechatronika byli na zajęciach z robotyki w Stoczni Gdańskiej. W obiektach stoczniowych grupa „PZU LAB” zajmująca się realizacją procesu doradczego w zakresie oceny optymalizacji ryzyka w przemyśle, zorganizowała zajęcia szkoleniowe propagujące „nowe technologie w przemyśle”. Mechatronicy mogli  zapoznać się ze zrobotyzowanym stanowiskiem  do wycinania laserowego tworzyw sztucznych, ze sposobami programowania robotów przemysłowych oraz sposobami zabezpieczenia BHP zrobotyzowanego stanowiska pracy. Chętni uczniowie mogli także spróbować swoich sił przy programowaniu robota przemysłowego.

Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie hal stoczniowych i produkcyjnych. Uczniowie mogli zaobserwować proces wytwórczy części kadłubów statku i masztów turbin wiatrowych. Ostatnim punktem wyjazdu tradycyjnie już stało się zwiedzanie pięknej Starówki Starego Miasta.

Wycieczkę zorganizowano we współpracy z Pełnomocnikiem Wojewody Kujawsko-Pomorskiego, p. Magdaleną Nowak oraz z Koordynatorem ds. szkolnictwa zawodowego PSSE w Sopocie, p. Damianem Orzeł. Składam wyrazy uznania i serdeczne podziękowania na ręce P. Mikołaja Bogdanowicza, Wojewody Kujawsko-Pomorskiego i p. Przemysława Sztandera, Prezesa Zarządu Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie za umożliwienie uczniom z naszej szkoły udziału w tak ciekawej wycieczce przedmiotowej i praktyczne zajęcie z robotyki.

Opiekę nad uczniami sprawowali: mgr Elżbieta Kotwasińska i mgr Włodzimierz Kotwasiński, nauczyciele przedmiotów informatycznych, CAD/CAM i obróbki skrawaniem CNC.

Donat Marszałek
Dyrektor Szkoły