Warsztaty medialne „Czwarta władza”


03.11.2019 21:31
Warsztaty medialne „Czwarta władza”

Dla uczniów technikum reklamy odbyły się warsztaty medialne z grą „Czwarta Władza” zrealizowane przez Instytut Dyskursu i Dialogi.

W dniu 21 października 2019 r. zagościła u nas pani Sara Smyczek, przedstawicielka Instytutu Dyskursu i Dialogu, z warsztatami medialnymi i grą „Czwarta Władza”. To gra planszowa, której celem jest uświadomienie zależności w świecie mediów i polityki, a także nauczenie młodych ludzi krytycznego odbioru prasy, telewizji, internetu, uwrażliwienie na mowę nienawiści czy fake newsy.

Edukacja dostarcza młodym ludziom wiedzy z różnych dziedzin, ale nie chroni przed manipulacjami medialnymi, propagandą czy tak popularnymi ostatnio fake newsami. Nie uczy jednak weryfikowania źródeł informacji ani odróżniania faktów od opinii.

Warsztaty miały za zadanie zwrócenie uwagi na rzetelny wybór informacji, aby mogli oni świadomie dokonać wyboru, jak również miały zachęcić do tego, aby poszerzali swoją wiedzę na tematy publiczne. Bo obok radykalizacji poglądów, tak samo groźne jest zupełne zobojętnienie na to, co dzieje się wokół. A to postawa często spotykana wśród dzisiejszej młodzieży.

Opracowali: uczestnicy warsztatów.