Literackie Walentynki w szkole


24.02.2020 20:14
Literackie Walentynki w szkole

Alfred de Musset: „Nie wiem, dokąd mnie los prowadzi, ale lepiej mi się idzie, gdy trzymam cię za rękę.”

Święto zakochanych na dobre zadomowiło się w naszej obyczajowości. Stało się świetną okazją do okazania sympatii ukochanej osobie, dyskretnego wyznania komuś swoich uczuć, czasami nawet tych głęboko skrywanych lub też przypomnienia się przyjaciołom. Ponieważ nie brak w naszej szkole zakochanych, bibliotekarki wspólnie z polonistkami postanowiły zaakcentować to święto, przygotowując „Literackie Walentynki”. Z tej okazji młodzież z klas: 1TR, 1R, 1MT, 1TMR, 2TOR, 2 TMT, 3TMT, 3b TOR, 4TMT wystąpiła w odświętnej walentynkowej  scenerii, przy zapalonych świecach, w programie artystycznym „Zakochani są wśród nas”. Uczniowie dwukrotnie zaprezentowali widzom zgromadzonym w  bibliotece najpiękniejsze wiersze i piosenki o miłości

przy akompaniamencie naszych szkolnych artystów. Uroczystości towarzyszyła wystawa dzieł literackich podejmujących motyw miłości, akcenty walentynkowe na korytarzach szkolnych, serduszka z sentencjami dla nauczycieli, a także okolicznościowa poczta zorganizowana przez Samorząd Uczniowski.

Mamy nadzieję, że program walentynkowy i wystrój ZST w tym wyjątkowym dniu pozwolił całej społeczności szkolnej poczuć romantyczny nastrój i zdopingował do okazywania uczuć bliskim nie tylko w walentynki, ale każdego następnego dnia. „Literackie Walentynki” młodzież przygotowała pod kierunkiem Pań: Magdaleny Wojciechowskiej, Agnieszki Radowskiej i Katarzyny Trząsalskiej.