Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – „Niedoczytani” w akcji


30.06.2021 21:05
Ogólnopolski Tydzień Bibliotek – „Niedoczytani” w akcji

W dniach 8-15 maja odbył się XVIII Ogólnopolski Tydzień Bibliotek pod hasłem „Znajdziesz mnie w bibliotece".

W bieżącej edycji szkolny klub biblioteczny „Niedoczytani” w niekonwencjonalny sposób zaprezentował literackie propozycje na każdy dzień. Uczniowie zaangażowali się w przedstawienie różnych motywów: miłości, podróży, fantazji, młodości oraz rodziny. Najpierw chcieliśmy  zainspirować Was motywem podróży, bo literatura jest przygodą….Następnego dnia  poniósł nas literacki świat fantazji…Odkrywaliśmy młodość jako siłę sprawczą, która tworzy  atmosferę w szkole.  Następnie nawiązaliśmy do  motywu, który nieodłącznie towarzyszy nam przez całe życie i wypełnia je cudowną treścią. Nie tylko dziś, ale zawsze, jest czas na… miłość. Na zakończenie  przyszedł czas na rodzinę, nie tylko tę, którą łączą więzy krwi, ale również tę połączoną przez przyjaźń, wspólne pasje czy też zamiłowanie do czytania.

Klub Biblioteczny „Niedoczytani” działający w ZST to nasi uczniowie - młodzi ludzie, którzy mają w sobie entuzjazm, są pełni wiary, odważni i gotowi do podejmowania wyzwań. A wszystko to możliwe jest dzięki temu, że pozwalają, aby literacko ich zainspirować…

Ze względu na pandemię biblioteka całą swoją aktywność,  związaną z akcją,  przeniosła do sieci.  Tydzień Bibliotek to akcja propagowania czytelnictwa i bibliotek, która odbywa się pod patronatem Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich od 2004 roku. W akcję zaangażowali się uczniowie z klas 2 TMR oraz 2 R i 2 I. Wszystkim serdecznie dziękujemy i zapraszamy do odwiedzin naszej biblioteki.

Akcję poprowadziły: mgr Katarzyna Trząsalska, mgr Magdalena Wojciechowska