
21 marca 2025 roku uczniowie klas piątych naszego technikum zaprezentowali swoje umiejętności taneczne podczas pierwszego „Włocławskiego Poloneza Maturzystów” zorganizowanego na Starym Rynku.
Impreza miała na celu przede wszystkim integrację społeczności szkolnej oraz mieszkańców z okazji pierwszego dnia wiosny. W uroczystym przedstawieniu polskiego tańca narodowego wzięli udział maturzyści z pięciu szkół ponadpodstawowych, którzy zaprezentowali własne układy taneczne do poloneza. Stawką za najlepszą choreografię był Puchar Przechodni Prezydenta Miasta Włocławek. Nasi uczniowie nie zawiedli, godnie reprezentując Zespół Szkół Technicznych. Ich wykonanie poloneza przyciągnęło uwagę zarówno jury, jak i obecnych na miejscu mieszkańców.
Najważniejszym elementem wydarzenia był jednak wyjątkowy nastrój oraz fantastyczna zabawa, która towarzyszyła zgromadzonym na Starym Rynku. Z uśmiechami na twarzach wszyscy odtańczyli „belgijkę”, a następnie zwycięska szkoła, w towarzystwie władz Miasta, poprowadziła wspólny „Włocławski Polonez Maturzystów”. Na zakończenie zaproszono uczestników do pamiątkowego zdjęcia.
To był naprawdę emocjonujący i niezapomniany „dzień wagarowicza”. Już teraz deklarujemy nasz udział w kolejnej edycji!
Materiał przygotowały: p. Renata Arkuszewska i p. Anna Kołtuńska.