Pracownia patronacka

W dniu 2 września 2019 r. w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku zostanie oddana do użytku Pracownia Patronacka WIKA/PSSE, utworzona w ramach współpracy z Firmą WIKA Polska i Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną w Sopocie. Uroczyste otwarcie pracowni nastąpi o godzinie 9:00 z udziałem zaproszonych gości.

Pracownia patronacka została przygotowana i wyposażona w taki sposób, by wspomóc realizację zagadnień z podstawy programowej kształcenia w zawodzie dla uczniów technika mechanika, technika mechatronika oraz operatora obrabiarek skrawających i ślusarza. Uczniowie klas pierwszych będą mieli możliwość praktycznego opanowania podstawowych umiejętności z zakresu obróbki ręcznej i obróbki mechanicznej metali. Wśród zakupionego wyposażenia znajdą się takie narzędzia, jak: edukacyjna tokarka uniwersalna do obróbki metali, wiertarka słupowa, narzędzia elektryczne i ręczne do obróbki metali, szlifierka do narzędzi, przyrządy pomiarowe i stoły warsztatowe dla grupy ćwiczeniowej.

Składamy serdeczne podziękowania dla głównych darczyńców zakupionego wyposażenia, tj. firmy WIKA Polska, w ramach działania klasy patronackiej oraz Pomorskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Sopocie.

Donat Marszałek
Dyrektor Szkoły.