pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych


19.11.2019 20:36
VIII Ogólnopolski Turniej Maszyn Wiatrowych

W dniu 16 listopada 2019 uczniowie z naszej szkoły wzięli udział w Eliminacjach Regionalnych VIII Turnieju Maszyn Wiatrowych w Gdańsku. Finał odbędzie się 14 grudnia w Piasecznie.

Pierwsze miejsce w Eliminacjach Regionalnych w Gdańsku zajął Piotr Stępiński z urządzeniem „Enigma” z klasy I Technikum Mechatronicznego, a trzecie miejsce zajął Kamil Rajewski z urządzeniem „Przeminęło z wiatrem” z klasy II TMM – klasa patronacka WIKA. Organizatorem turnieju jest Piaseczyńska Fundacja Ekologiczna. Udział w turnieju mogli wziąć uczniowie ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych, w tym z technikum i branżowej szkoły I stopnia. Naszą szkołę reprezentowały drużyny w składzie: Marcel Żebrowski, Nataniel Morawski, Miłosz Kurtys, Jakub Szarwiński, Tomasz Daroszewski, Łukasz Nizio, Jakub Pączek, Piotr Stępiński, Kacper Skonieczny, Nataniel Nowicki, Dominik Ryszewski, Oliwier Krzyżanowski, Błażej Kołtoński, Tomasz Nowiński, Adam Łańcucki, Jakub Iwiński, Kacper Woźniak i Kamil Rajewski.

Turniej Maszyn Wiatrowych polegał na zbudowaniu (zgodnie z regulaminem, rysunkiem technicznym) modelu turbiny przetwarzającej energię kinetyczną wiatru na energię mechaniczną. Wystawiona przez drużyny maszyna brała udział we wszystkich trzech konkurencjach określonych w regulaminie turnieju. Suma punktów zdobytych w poszczególnych konkurencjach decydowała o miejscu zajętym w klasyfikacji generalnej.

Opiekę nad uczniami objęła mgr Mariola Paszyńska, nauczyciel fizyki.

Serdeczne gratulacje za udział i wysokie pozycje na eliminacjach. Powodzenia na Turnieju Ogólnopolskim w Piasecznie!