pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Uczniowie ZST w gronie Laureatów Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych” 2022


03.07.2022 20:10
Uczniowie ZST w gronie Laureatów Samorządowego Konkursu „8 Wspaniałych” 2022

Julia Wieczorek z klasy 1 technikum reklamy i Waldemar Chojnacki z klasy 4a technikum informatycznego zostali laureatami Samorządowego konkursu „8 Wspaniałych” – etap miejski.

23 czerwca 2022 r. w Urzędzie Miasta Włocławek zostały wręczone nagrody i wyróżnienia tegorocznej XII Edycji Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych”. W gronie 8 Laureatów z terenu Miasta Włocławek dwoje z nich to uczniowie Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku, Julia Wieczorek i Waldemar Chojnacki.

Konkurs skierowany jest do uczniów zrzeszonych w szkolnych kołach i klubach wolontariatu oraz do dzieci i młodzieży (w wieku 10-20 lat) zaangażowanych w wolontariat. Historia konkursu pokazuje, jak wielu jest młodych ludzi, którzy wybierają mądrą drogę życiową. W swoją działalność angażują rówieśników, a ich praca jest wspaniałym przykładem dla społeczności lokalnych.

W naszej szkole wielu uczniów zaangażowanych jest w pracę na rzecz drugiego człowieka, pomagają potrzebującym ucząc się empatii w zgodzie z ideą wolontariatu – pozytywne zachowania, działania i postawy. Gratulując takiej postawy dziękujemy za zaangażowanie.

Opiekunem Szkolnego Koła Wolontariatu ZST jest p. Elżbieta Górska.