pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii


06.06.2024 21:46
Finał X edycji Olimpiady Zwolnieni z Teorii

Dwa projekty realizowane w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku uzyskały tytuł Srebrnego Wilka. Nasza szkoła zajęła III miejsce w województwie kujawsko-pomorskim.

23 maja 2024 r. w Warszawie na torze wyścigów konnych odbył się wielki Finał Olimpiady Zwolnieni z Teorii. Projekty pn. „Ze strażakami na Ty” i „Telewizja oświatowa – ocalić od zapomnienia” realizowane przez uczniów z klasy Technikum Reklamy uzyskały tytuł Srebrnego Wilka. Jesteśmy na 3. miejscu w województwie kujawsko-pomorskim i 47. miejscu w Polsce.

Zaangażowanie młodzieży w projekty społeczne to klucz do lepszego jutra. Realizując swoje inicjatywy, uczestnicy Olimpiady Zwolnieni z Teorii nie tylko pozytywnie wpływają na otoczenie, ale też otwierają dla siebie szerokie możliwości na rynku pracy. Pracodawcy bardzo doceniają kandydatów, którzy wykazują się zaangażowaniem już od młodości. Dlatego od lat pokazujemy, że realizacja projektów społecznych to inwestycja w przyszłość zarówno społeczeństwa, jak i młodych osób na początku ich ścieżki kariery.

W sprzyjającym szkolnym środowisku młodzi ludzie mogą realizować własne projekty społeczne, zyskując cenne doświadczenie i wpływając realnie na otoczenie. Przy okazji korzystają z możliwości rozwoju takich umiejętności, które są cenione przez pracodawców, jak np. praca w zespole. To w przyszłości może przyczynić się do łatwiejszego wejścia na rynek pracy.

W Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2024 znalazły się wszystkie szkoły ponadpodstawowe spełniające jednocześnie następujące warunki:

  • minimum dwoje uczniów/uczennic w szkole zrealizowało projekt w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii,
  • minimum jeden zespół ukończył projekt wskazując daną szkołę jako instytucję, w której realizował swoje działania.

W roku szkolnym 2023/2024 ponad 23 tysiące uczniów założyło konta na platformie zwolnienizteorii.pl. Finalistami olimpiady zostało 7466 osób. W X edycji Olimpiady zrealizowano łącznie 1552 projektów społecznych. Były to kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne i projekty technologiczne.

Gratulujemy naszym uczniom za wspaniałą postawę i zaangażowanie społeczne. Jesteśmy z Was dumni!

Koordynator projektu: Monika Rębiałkowska, nauczyciel przedmiotów zawodowych z reklamy.

Zobacz więcej:

https://zwolnienizteorii.pl/ranking?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR0-e5naDz28iIBaPL3dMSmpOLR35crLfDS6Kf-kpvKFRjdRdbhipfd7RjY_aem_AaNlbJFLkI3QcrwiROfdIFzILcj48ZuZ9gs31eezCEl3-fpjmnyo6YZnsilR-6_h8I6Xxci8ptNlxiNr_F185rG7