pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zespół Szkół Technicznych kolejny raz znalazł się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022


10.06.2022 20:31
Zespół Szkół Technicznych kolejny raz znalazł się w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022

Dzięki otwartości szkoły na innowacyjne podejście do edukacji, czyli realizację projektu społecznego w ramach Olimpiady Zwolnieni z Teorii, nasi uczniowie mieli możliwość rozwoju kompetencji przyszłości.

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku zajął 305. miejsce w Polsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii 2022 oraz 16. miejsce w województwie Kujawsko-Pomorskim. Wychodzimy naprzeciw współczesnym wyzwaniom edukacji szkolnej, uzupełniając ją o przestrzeń do zdobywania praktyki. Dzięki udziałowi naszych uczniów w Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii zyskujemy możliwość działania w oparciu o nowoczesną metodykę nauczania, w ramach której robiąc prawdziwy projekt społeczny rozwija się kompetencje proinnowacyjne, potrzebne w pracy i prawdziwym życiu takie jak: empatia i poczucie sprawstwa, kreatywność, praca zespołowa, komunikacja czy rozwiązywanie problemów.

W roku szkolnym 2021/22 ponad 16 tysięcy uczniów zainicjowało swój autorski projekt społeczny w praktycznej ogólnopolskiej Olimpiadzie Zwolnieni z Teorii. 5096 uczestników zostało finalistami i zrealizowało łącznie 1056 projektów, które przyniosły korzyść ponad 7,6 milionom Polaków. Były to kampanie społeczne, wydarzenia publiczne, zbiórki charytatywne czy projekty technologiczne. W trakcie wojny w Ukrainie część uczniów, która realizowała projekt społeczny, zmieniła swoje działania w taki sposób, by dać wsparcie osobom przybyłym z Ukrainy lub pozostającym na terenie tego kraju.

Gratulujemy  uczniom, których zaangażowanie i ciężka praca pozwoliły, kolejny rok z rzędu znaleźć się w rankingu szkół Zwolnionych z Teorii oraz naszym nauczycielom:  Monice Rębiałkowskiej i Iwonie Dominiak. W ramach swojej działalności w Grupie Nauczyciele Zwolnieni z Teorii przez całą edycję wspierały uczniów w realizacji projektów społecznych i rozwoju kompetencji przyszłości.

Materiał przygotowała: Iwona Dominiak, nauczyciel przedmiotów zawodowych