pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Piotr Wnukowski zajął I miejsce w Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego


26.04.2022 20:17
Piotr Wnukowski zajął I miejsce w Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego

Uczniowie z naszej szkoły uczestniczyli w XIV Konkursie Rzeźbiarskim dla dzieci i młodzieży im. Stanisława Zagajewskiego – VIII Edycja Ogólnopolska.

Z wielką radością informujemy o sukcesach uczniów Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku, którzy reprezentowali szkołę na XIV Konkursie Rzeźbiarskim im. Stanisława Zagajewskiego – VIII Edycji Konkursu Ogólnopolskiego. Do konkursu zgłosiło się 178 młodych twórców. Naszą szkołę reprezentowali: Weronika Augustyniak, Paulina Bartoszewska oraz Piotr Wnukowski, uczniowie klasy 3 technikum reklamy. Pierwsze miejsce w kategorii szkół ponadpodstawowych zajął Piotr Wnukowski.

Dzieci i młodzież biorący udział w konkursie wykazali się nie tylko umiejętnością pracy w glinie lecz także wielką starannością i kreatywnością zarówno w zakresie podejmowanych tematów jak i ich realizacji. Szczególną uwagę Jury zwróciły prace, które odznaczały się wyjątkowo trafnym sposobem podejścia do całości bryły rzeźbiarskiej oraz sposobów jej zakomponowania. Bardzo wysoko oceniono poziom artystyczny prac. Uczniowie zostali przygotowani do konkursu przez nauczyciela przedmiotów zawodowych w reklamie, p. Monikę Rębiałkowską.

Serdecznie gratulujemy i  życzymy dalszych sukcesów.