pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – WARSAW PACK 2022


15.05.2022 20:16
Międzynarodowe Targi Techniki Pakowania i Opakowań – WARSAW PACK 2022

W dniu 28 kwietnia 2022 r. uczniowie z klas Technikum Mechatronicznego i Mechanicznego uczestniczyli w prezentacji automatyki i robotyki w obszarze technik pakowania podczas Targów Techniki Pakowania i Opakowań w Nadarzynie.

Adepci mechatroniki i mechaniki z Zespołu Szkół Technicznych we Włocławku podczas zwiedzania poszczególnych stoisk firm producenckich mogli zapoznać się z innowacyjnymi rozwiązaniami w branży pakowania i uczestniczyć w spotkaniach w wybranych strefach tematycznych: techniki pakowania, robotyka i automatyka, logistyka, magazynowanie czy e-commerce. Była to znakomita okazja by wzbogacić wiedzę techniczną, poznać najnowsze rozwiązania techniczne i zastosowanie mechaniki oraz mechatroniki w procesach produkcyjnych. Jednym z liderów w produkcji maszyn pakujących jest firma z Włocławka – RADPAK Fabryka Maszyn Pakujących, na zaproszenie której nasi uczniowie mogli wziąć udział w Targach.

 

Firma Radpak to fabryka maszyn pakujących, prowadząca swoją działalność od 1991 r. Wieloletnie doświadczenie sprawiło, że dzisiaj są liderem w produkcji maszyn pakujących, stawiają na innowacyjne rozwiązania i stosują najnowsze technologie w procesie produkcji. We współpracy z Firmą Radpak od najbliższego roku szkolnego 2022/2023 planowane jest utworzenie Klasy patronackiej Technik ROBOTYK w Zespole Szkół Technicznych we Włocławku.