pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Zegar wykonany przez Tomasza Daroszewskiego wzbogaci wyposażenie pracowni mechatroniki


26.04.2024 21:01
Zegar wykonany przez Tomasza Daroszewskiego wzbogaci wyposażenie pracowni mechatroniki

Szkolne Kółko Mechatroniczne może pochwalić się niezwykłym projektem wykonanym przez Tomasza Daroszewskiego, ucznia z klasy 5 technikum, pod kierunkiem p. Tomasza Gawlaka, nauczyciela informatyki i mechatroniki.

Dzieło niecodziennych rozmiarów powstało z chęci zaopatrzenia remontowanego budynku szkoły, po dokonaniu w nim prac remontowych, w odpowiedniej klasy czasomierz. Projekt zegara ściennego opracował Tomasz Daroszewski. W swojej pracy wykorzystał zgromadzoną przez ostatnie lata wiedzę i umiejętności z zakresu projektowania, grafiki, programowania CNC i sterowania maszyn numerycznych, wykonując imponujący zegar z litego jesionu o średnicy ponad 100 cm. Przy wykonaniu zegara zastosowano technologię cięcia laserowego w obróbce stali nierdzewnej i szkła akrylowego. Zegar zostanie docelowo wyeksponowany w odnowionym gmachu Zespołu Szkół Technicznych przy ul. Ogniowej 2.

Składamy serdeczne podziękowania dla Tomasza Daroszewskiego za projekt, wykonanie i przekazanie szkole niezwykłego urządzenia, będącego efektem jego zaangażowania, pracy i pasji związanej z obszarem nowych technologii.