AKTYWATHON 2019


14.03.2019 08:47
AKTYWATHON 2019
AKTYWATHON 2019 – 6 lutego 2019
 
Uczniowie z kierunku Technik Reklamy mieli okazję powalczyć o nagrody w turnieju „Aktywathon 2019”.
 
Dziś w Centrum Kultury Browar B. odbył się pierwszy włocławski Hackathonie dla aktywistów. Turniej pod nazwą Aktywathon polegał na przygotowaniu przez młodzież konceptu projektu społecznego, a następnie zaprezentowania go przed jury oraz innymi uczestnikami. W przedsięwzięciu mogły uczestniczyć drużyny od 3-6 osób, które swój akces do udziału w Aktywathonie zgłosiły do 3 lutego br. Dzisiejsze tworzenie projektów miało charakter maratonu. Młodzież na przygotowanie projektu miała 240 minut, na prezentację 100 sekund. Organizatorem turnieju była fundacja "Włocławski Instytut Rozwoju".
"Do udziału w turnieju zgłosiło się 8 zespołów, ostatecznie dotarło 6.  Zwycięskim został projekt parkletów miejskich i generalnie zazielenienie przestrzeni zaniedbanej w mieście zaproponowany przez grupę "Reklamki" z Zespołu Szkół Technicznych. Zyskał on uznanie zarówno jurorów i uczestników, którzy mogli za pomocą telefonów głosować na ich zdaniem najciekawsze propozycje."- podsumował prezes WIR Kacper Marciniak
 
Maraton trwał przez siedem godzin. W jury z ramienia ratusza zasiadła Aleksandra Więtczak-Kucharczyk, z ramienia Włocławskiego Instytutu Rozwoju Karolina Pawłowska oraz Kacper Marciniak, z Fundacji Ładowarka - Dominik Cieślikiewicz. Udział w turnieju był bezpłatny, a nagrodę główną w wysokości 2 000 zł ufundowało PGK Saniko. Organizatorzy nie wykluczają organizacji kolejnej edycji Aktywathonu.
 
Pierwsze trzy miejsca zajęły nasze zwycięskie ekipy z klasy II Technikum Organizacji Reklamy.
I miejsce – Eliza Głogowska, Natalia Górniewicz, Monika Karczewska, Kuba Burzyński, Adam Budkiewicz
II miejsce – Wiktoria Zasada, Natalia Kwiatkowska, Wiktoria Kwiatkowska
II miejsce – Wiktoria Wałęsa, Wiktoria Goszczyńska, Dagmara Winiarska, Adam Drzewiecki, Wiktoria Matuszewska.
 
Opiekunowie grup: mgr Sylwia Czerwińska-Modrzejewska, mgr Monika Rębiałkowska.
.