pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Wojewódzki etap Olimpiady ZUS


11.03.2024 20:03
Wojewódzki etap Olimpiady ZUS

5 marca 2024 r. na Uniwersytecie WSB Merito w Toruniu odbył się wojewódzki etap Olimpiady „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”, który  organizowany jest  po raz dziesiąty w ramach projektu „Lekcje z ZUS”.

Kwalifikacje do udziału w olimpiadzie przebiegają w kilku etapach. Początkowo uczniowie zdobywają wiedzę o zasiłkach, ubezpieczeniach, emeryturach i prowadzeniu własnej firmy, następnie ze zdobytą wiedzą przystępują do etapu szkolnego – ten odbył się w listopadzie ubiegłego roku. Do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 20 szkół z województwa kujawsko-pomorskiego, w tym nasza szkoła.

Zespół Szkół Technicznych we Włocławku był reprezentowany przez uczennice klasy trzeciej z kierunku technik REKLAMY: Natalię Dudka, Magdalenę Targas oraz Dominikę Chrzanowską. Etap wojewódzki Olimpiady wymagał od uczestników wykazanie się wiedzą fachową, ale też refleksem w udzielaniu odpowiedzi. Jednym z kryteriów oceny był czas rozwiązania arkusza egzaminacyjnego. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wyniosła 25. Tegoroczny test nie należał do łatwych. Maksymalna liczba punktów, którą  zyskał najlepszy zespół z województwa kujawsko-pomorskiego wyniosła 16. Nasze uczennice, które przystąpiły po raz pierwszy do tej Olimpiady  uzyskały 12 punktów i tym samym zajęły drugą lokatę wśród szkół z terenu naszego województwa.

Serdecznie gratulujemy odwagi i osiągniętego wyniku. Zdobyte doświadczenie i wiedza z zakresu przepisów o ZUS-ie z pewnością zaprocentują w przyszłości.

Materiał przygotowała: Beata Syska, nauczycielka przedmiotów zawodowych z reklamy, szkolny koordynator olimpiady.