pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

ORLIK - uroczyste otwarcie boiska

W dniu 30 września 2013 r. dokonano uroczystego otwarcia Kompleksu Boisk Sportowych „Moje Boisko ORLIK 2012” przy Zespole Szkół Technicznych we Włocławku. Ten nowoczesny kompleks został wyposażony w boisko do piłki nożnej, piłki koszykowej, piłki siatkowej, skocznię do skoku w dal oraz zaplecze socjalne zawierające szatnie, kompletne węzły sanitarne i prysznice.

Nowy kompleks boisk zastępuje poprzedni obiekt zbudowany jeszcze w latach 50. ubiegłego wieku. Do tej pory szkoła nie miała odpowiedniego zaplecza sportowego, gdzie w pełnej okazałości można było prowadzić zajęcia z kultury fizycznej i uprawiać poszczególne dyscypliny sportowe. Nowy kompleks stanie się areną nie tylko dla prowadzenia lekcji wychowania fizycznego, ale również będzie służył uczniom okolicznych szkół i przede wszystkim mieszkańcom miasta i społeczności lokalnej w godzinach popołudniowych, przez siedem dni w tygodniu, od miesiąca marca do listopada. Powstanie tego kompleksu jest dowodem, że nasza szkoła się rozwija. Jednak ktoś może zapytać: „Dlaczego budowa nowych boisk sportowych była dla nas tak ważna”? Odpowiedź jest prosta. Główną ideą, która przyświecała nam podczas realizacji tego projektu, było zapewnienie wszechstronnego rozwoju naszej młodzieży, by rozwijała swoje zdolności nie tylko umysłowe, artystyczne, ale też i sportowe. Do harmonijnego rozwoju młodego człowieka potrzebne jest zapewnienie możliwości ćwiczenia nie tylko umysłu, ale i ciała. Zajęcia sportowe umożliwiają uczniom naszej szkoły podniesienie sprawności fizycznej. Wszystkie te elementy z pewnością wpłyną pozytywnie na intelektualny i fizyczny rozwój naszej młodzieży. Obiekt został sfinansowany ze środków Miasta Włocławek, Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Wykonawcą inwestycji była Firma Panorama II z Gdyni.

Uroczystości otwarcia kompleksu boisk towarzyszyło wielu znamienitych gości przybyłych do Zespołu Szkół Technicznych. Wśród najważniejszych mogliśmy powitać:

 1. Pana Andrzeja Pałuckiego, Prezydenta Miasta Włocławek
 2. Pana Sławomira Kopyścia, Członka Zarządu Województwa Kuj-Pom.
 3. Pana Stanisława Pawlaka, Radnego Sejmiku Województwa Kujawsko-Pomorskiego
 4. Ks. Dziekana dr. Henryka Witczaka, Proboszcza Parafii Św. Jana Chrzciciela we Włocławku
 5. Pana Stanisława Wawrzonkowskiego, Przewodniczącego RM Włocławek
 6. Pana Jarosława Hupało, Przewodniczącego Komisji Edukacji RM Włocławek
 7. Panią Bożenę El-Maaytah, Dyrektora Wydziału Edukacji UM Włocławek
 8. Pana Jerzego Małeckiego, Inspektora WIiZP UM Włocławek
 9. Pana Wojciecha Pawłowskiego, Wizytatora Kuratorium Oświaty Delegatura we Włocławku
 10. Panią Wandę Szczygielską, Kierownika Referatu WE UM Włocławek
 11. Panią Katarzynę Kowalską, Mistrzynię Europy w Biegach Przełajowych, Uczestniczkę Olimpiad w Pekinie i Londynie, Absolwentkę Naszej Szkoły
 12. Pana Jana Mirzejowskiego, Absolwenta Naszej Szkoły
 13. Pana Józefa Boczarskiego, Absolwenta Naszej Szkoły
 14. Panią Annę Szafrańską, Prezesa Szkolnego Związku Sportowego we Włocławku
 15. Panią Krystynę Młotkowską, Dyrektora Zespołu Szkół Chemicznych we Włocławku
 16. Pana Jana Stasiowskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Budowlanych we Włocławku
 17. Pana Roberta Hałasińskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Ekonomicznych we Włocławku
 18. Pana Piotra Człapińskiego, Dyrektora Zespołu Szkół Elektrycznych we Włocławku
 19. Pana Ryszarda Suwałę, Dyrektora Zespołu Szkół Samochodowych we Włocławku
 20. Pana Zbigniewa Suszyńskiego, Dyrektora Centrum Doskonalenia i Edukacji we Włocławku
 21. Uczniów naszej szkoły, nauczycieli i pracowników.
 22. Lokalne media.

Serdeczne podziękowania składamy na ręce Prezydenta Miasta Włocławek, Pana Andrzeja Pałuckiego, inicjatora budowy kompleksu boisk, za to, że dał nam szanse, by współtworzyć dla obecnych i przyszłych pokoleń tak piękne obiekty sportowe, które z pewnością staną się wizytówką naszego miasta i pomostem do lepszej przyszłości szkoły, jak i całej lokalnej społeczności. Podziękowania składamy także na ręce Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego i Ministerstwu Sportu i Turystyki, za wsparcie i współfinansowanie tej budowy. Może dzięki tej inwestycji zostanie odkryty kolejny talent sportowy na miarę naszych wspaniałych olimpijczyków. Tego sobie i wszystkim przybyłym gościom, a przede wszystkim naszej młodzieży, serdecznie życzę.

Donat Marszałek
Dyrektor Szkoły

30 września 2013

Zdjęcia wykonała: Elżbieta Górska