pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Pierwsze Spotkanie z Ciekawymi Ludźmi w ZST już za nami...


27.03.2024 20:54
Pierwsze Spotkanie z Ciekawymi Ludźmi w ZST już za nami...

W piątek, 22 marca 2024 roku, w naszej szkole odbyło się niezwykłe wydarzenie. W ramach cyklu „Spotkania z Ciekawymi Ludźmi” gościliśmy znanych dziennikarzy motoryzacyjnych – Włodzimierza i Macieja Zientarskich.

Spotkanie wyjątkowych gości z młodzieżą miało formę inspirujących wykładów na tematy dotyczące świata reklamy, nowych technologii, a przede wszystkim bezpieczeństwa na drogach. Prelekcje odbyły się w dwóch blokach tematycznych. Uczniowie klas 1-5 technikum reklamy wysłuchali wykładu „Reklama – ozdoba naszego otoczenia czy zakała estetyki?”. Natomiast młodzież z kierunków techniczno-informatycznych uczestniczyła w drugiej części, zatytułowanej „Jak nie być dzbanem na drodze, czyli – jeśli kochasz jazdę, to kochaj bezpiecznie!”.

Spotkanie przebiegły w miłej atmosferze. Dziennikarze zachęcali uczniów do rozwijania swoich zainteresowań i realizacji marzeń, przekonując, że dzięki ciężkiej pracy i wytrwałości można pokonać wszelkie ograniczenia. Opowiadali o swoich doświadczeniach, początkach medialnej kariery, życiowej pasji, sukcesach oraz trudnych momentach. Pan Maciej Zientarski przestrzegał przed brawurą i nieodpowiedzialnością na drodze, szczerym głosem opowiadając o wypadku samochodowym, w którym brał udział, oraz o tym, w jaki sposób to tragiczne wydarzenie wpłynęło na jego dalsze życie osobiste i zawodowe.

Tematyka prelekcji wzbudziła duże zainteresowanie wszystkich obecnych. Młodzież aktywnie uczestniczyła w spotkaniach, dzieląc się swoimi spostrzeżeniami i zadając ciekawe pytania.

Uczniowie ZST podziękowali naszym wyjątkowym gościom za przyjęcie zaproszenia, wspólnie spędzony czas oraz przekazaną wiedzę, wręczając im wykonane przez siebie pamiątkowe upominki.  Wrażeniami po spotkaniu podzieli się nasi prelegenci:  „Wierzę, żeśmy się na coś przydali. To śmiała, choć trudna inicjatywa, bo zestrojenie emocji i stylu, tak by być zrozumianym  przez przedstawicieli trzech pokoleń, to zadanie nie dla każdego. Tak, na tych spotkaniach były trzy pokolenia. Stare - to ja, który coś tam przeżył i zrozumiał co nieco - także dzięki Młodym! Średnie - to Maciek Zientarski, który przeżył wzloty i upadki, podkreślając na spotkaniu, że zawsze można odbudować swoje życie i znów szukać wyzwań. Trzecie pokolenie to Wy, nasi gospodarze, do których zostaliśmy zaproszeni! Mówię Wam prosto z serca - To my mieliśmy tremę! Ja po tych spotkaniach wiem na pewno, że dla mnie to była wielka lekcja. Mam świadomość, że wiecie dużo, tylko uwierzcie, że można wiedzieć jeszcze więcej!” – powiedział na zakończenie  Włodzimierz Zientarski.

Nie możemy się już doczekać kolejnych inspirujących spotkań ze znanymi i ciekawymi osobami!

Materiał przygotowała Renata Arkuszewska. Zdjęcia wykonał Łukasz Mietko.