Społeczność naszej szkoły wspiera Akcję „Fundacji Zaczytani”


23.05.2019 21:01
Społeczność naszej szkoły wspiera Akcję „Fundacji Zaczytani”

W dniu 8 maja 2019 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Technicznych ogłoszona została Akcja „Fundacji Zaczytani” i potrwa do 23 maja br.

Zarówno nauczyciele, uczniowie jak i obsługa administracji szkoły mają możliwość przyłączenia się do Wielkiej Zbiórki Książek na rzecz m.in. szpitali, domów dziecka, świetlic środowiskowych działających na terenie naszego kraju.

Fundacja zaczytani.org od 2013 roku promuje czytelnictwo i edukację społeczną poprzez prowadzenie Wielkiej Zbiórki Książek i otwieranie bibliotek na oddziałach szpitalnych. Od dwóch lat wolontariusze Fundacji codziennie pojawiają się w szpitalach, czytają dzieciom książki i prowadzą bajkoterapię. Aby podziękować mieszkańcom, którzy przekazują swoje książki w czasie Wielkiej Zbiórki Książek Fundacja Zaczytani.org ustawia miejskie meble – ławki w kształcie otwartych książek. Każda ławka jest niepowtarzalna, zaprojektowana przez artystę. Część ławek na swoich ambasadorów: znanych aktorów, ludzi kultury i sztuki.

Działania Fundacji:

 • Wielka Zbiórka Książek
  Wielka Zbiórka Książek organizowana jest w 7 miastach: Łodzi, Katowicach, Krakowie, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie i Wrocławiu. Zbieramy książki dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Zebrane książki przekazywane są do placówek medycznych w całej Polsce.
 • Zaczytane Ławki
  Fundacja zaangażowała kilkudziesięciu artystów oraz aktorów do stworzenia projektów inspirowanych sztuką. Zaczytane ławki w kształcie książek, na których znajdują się niepowtarzalne obrazy stawiają na ulicach miast całej Polski.
 • Biblioterapia, Zaczytana Akademia
  Proces czytania – omawiania i ćwiczenia nowych umiejętności w efektywny sposób pomaga dzieciom rozpoznawać i nazywać swoje emocje, daje prawdziwe wsparcie i wzorce zachowań. Zaczytana Akademia inspiruje rodziców do sięgania po narzędzie jakim jest bajkoterapia. Jest to nie tylko proces naprawczy ale przede wszystkim niezastąpiona edukacja naszych dzieci.
  W Zaczytanej Akademii działa ponad 200 wolontariuszy i 26 koordynatorów.
 • Zaczytani Dawcy – oddaj krew – odbierz książkę
  Przekazują książki honorowym dawcom krwi.

 

Opracowała:
mgr Małgorzata Zaremba, nauczyciel bibliotekarz

Czytaj więcej: zaczytani.org