pomoc
Zespół Szkół Technicznych we Włocławku

Wycieczka zawodoznawcza do firmy INDORAMA we Włocławku


27.03.2024 21:26
Wycieczka zawodoznawcza do firmy INDORAMA we Włocławku

Uczniowie z klasy maturalnej udali się do Firmy INDORAMA celem zapoznania się z rynkiem pracy, poznania środowiska pracy i środowiska biznesowego.

Grupa 14 uczniów z klasy 5 MI (wych. Elżbieta Kotwasińska) pod opieką nauczyciela Tomasza Gawlaka udali się do Firmy INDORAMA w ramach doradztwa zawodowego. Celem wycieczki było poznanie specyfiki pracy i profilu działalności zakładu pracy. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się na jakich stanowiskach można zostać zatrudnionym w firmie i jakie wymagania muszą spełniać kandydaci na pracowników, w tym rodzaj kierunkowego wykształcenia jak również predyspozycje zawodowe przyszłych pracowników. Po odbyciu szkolenia z zakresu BHP uczniowie przeszli przez wybrane miejsca produkcyjne, gdzie zapoznali się z procesem produkcji i rodzajem asortymentów. A wszystko to po to, by dokonywać w najbliższej przyszłości świadomych wyborów zawodowych.

Poniższy materiał i zdjęcia otrzymano z firmy INDORAMA:

Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. jest częścią Grupy Indorama, jednego z największych zintegrowanych producentów poliestru na świecie oraz wiodącego producenta przędz wełnianych. Koncern jest obecny w 147 lokalizacjach w 35 krajach na całym świecie i zatrudnia ponad 26.000 pracowników. Głównym przedmiotem działalności Indorama Ventures Poland Sp. z o.o. jest produkcja politereftalanu etylenu (PET). [...]